Saturday, December 11, 2010

Как Греъм Грийн разкри тайните на маите и за истинската история на завладяването на Мексико

Как Греъм Грийн разкри тайните на маите и за истинската история на завладяването на Мексико

Измислената история на маите, които в миналото ужким населявали джунглите на Юкатан и Гватемала, където са техните пирамиди е атеистическа пропаганда от времето на забраната на църквата през 20-те и 30-те години на миналия век. В трилъра The Power and the Glory (1940) Henry Graham Greene пътува из южните региони на Мексико и в драматично преразказва историята на забраната на църквата и на жестоките кланета на свещеници. Точно тези изроди решават да измислят някаква „древна” култура, дори писменост и книги, които ужким испанците унищожили. Пирамидите навсякъде в централна Америка нямат нищо общо с индианците от региона, връзката с това население е станало едва когато на власт дошли кръвожадните комуняги винаги ползващи лъжи за пропагандата си. Моето откритие е, че тези постройки са дошли заедно със сушата от друга планета, но без хората, които са ги строили, това е била Библейската планета.

Историята на "Истинското завладяване на Мексико" от Bernal Díaz del Castillo (1492–1585) също е измислена. Смисъла на написването идва от явното желание на наследниците на Диас да получат държавни постове в колонията Гватемала през 17-ти век. Те ползват името на баща си, един от първите дошъл на континента с Кортес, за да митологизират завземането на земята, която в действителност е била много слабо населена.

Ето и няколко от ключовите моменти на измама;

1. Населението на целия регион е в разпръснати и мизерстващи селца, а не многолюдни градове с огромна войски както се описва в "истинската история". Останките на стара цивилизация създават погрешна представа.

2. Самия Кортес е свинар от Куба, който пръв стъпва на континента заедно с роднини и шепа младежи като Диас златотърсачи, след него на крайбрежието идва и експедиция от професионални военни от армията около 500 души тежковъоръжени включително и с оръдия. Няма начин този отряд да бъде превзет от фермерите и златотърсачи на Кортес.

3. В книгата се отдават прекалени суперлативи за "дон Карлос", който е Карл 5, в угоднически и патетичен тон. Местните несъществуващи племена с радост посрещат новината, че ще са поданици на този велик владетел :-)

4. В "град" Мексико Диас и компания намират "записи" направо документи за добив на злато от региона на Гватемала. Индианците имат златото като наследство и не могат да го добиват, също не са имали способност да водят каквито и да е записи и документи. Истината е, че за планинските региони Диас се досеща, че ще има злато в не претърсваните речни корита, в Европа реките се претърсват редовно, а златото се отлага бавно. Планините на централно Мексико до техния първоначален лагер се оказват без естествени наноси или поне не са успели да ги открият.

Могат да се намерят и други доводи, но тези са достатъчни за отхвърляне на всякаква известна част от доколумбовата история на Америка.

history

No comments: