Saturday, July 30, 2011

География на апостолските писма и бонус за произхода на книгата Йов

География на апостолските писма и бонус за произхода на книгата Йов

Яков и Юда явно са две писма от едно място, Юда споменава, че е брат на Яков и това явно е автора на писмото. Още в стих едно се споменават 12-те племена и това указва за иберийския произход на написването, фразата "диаспора" не означава разпръснати, а до техните заселища и области на обитаване. Сан Яго е главния светия на Испания и Португалия дори и днес. Цялото послание е препълнено със социални вопли и това е белег на монашеско авторство. Болшинството монаси са били с финансови трагедии преди подстригването си. В глава 5 се споменава думата Йов и това наистина е име, но не на човека от книгата Йов, а на Овид ( ιωβ ) е Йов, а ( ιωβηδ ) е Овид.

Двете послания на Петър също имат указание в самия първи стих. Ето как трябва да се преведат и областите там.

ποντου - не е Понт, като е в преводите, а е северната италианска област Piemont.

γαλατιας - е региона исторически известен като Галия, сега там са италианските области Ломбардия и Емилиа-Романа.

καππαδοκιας – Италианска фраза за областите под властта на дука на Тоскана.

ασιας - Асиа е региона на италианските алпи на север от Галия, на запад от сегашно Бергамо до Триест.

βιθυνιας - Витиния е региона сега известен като Vèneto.

Споменаването на Вавилон в глава 5 посочва връзките на Рим със съседите им от региона на Авиньон.

2 и 3 Йоан имат определено католически вид и наблягането на организацията и общността посочва техния Авиньонски произход. Италианците наблягат на апостолите, йезуитите от западна Франция на пророците и на Йесус, Иберийците пак на патриарси и избрани племена.

1 Йоан е явно йезуитско послание, намеците за антихриста са остра нападка към католиците. А споменаването на Кайн е не само с драматичен експресизъм, под Кайн и Авел явно се има предвид противоречията между католици и йезуити в ранното средновековие. И Кайн е образа на Авиньон.

new testament,

Friday, July 29, 2011

Хитове със силно социално послание

Хитове със силно социално послание

Днес медиите и профаните журналисти изобразяват седемдесетте като време на мърляви хипита и наркотици, но това бе времето на моята младост и от тогава могат да се намерят най-драматично представените послания за лично освобождение в песни както с музикални качества, така и станали световни хитове.

Първата песен е с рекордно голям брой кавъри. Смисълът на текста е в липсата на топлина, когато бутилката с алкохол свърши.

Втората е дори с още по-дълбок личен смисъл, иронично изобразяване на перфектния ден създаден от наркотиците и продължаващото усещане за това дори и години след освобождението.

Bill Withers

Just as I Am, 1971

Ain't No Sunshine

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/2/2a/BillWithersAintNoSunshineFrench7InchSingleCover.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=tIdIqbv7SPo&feature=related

Transformer (1972) Perfect Day

http://sp7.fotolog.com/photo/55/1/114/finisneo_k/1225769372094_f.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=QYEC4TZsy-Y&feature=related You're Going To Reap Just What You Sow...

Thursday, July 28, 2011

Интригите около Кеплер

Интригите около Кеплер

В момента чета биографията на Галилей и ми прави впечатление множеството нередности около личния му живот. Роден патриции и то от най-знатния род на Медичите родителите му решават да го направят знахар, както повечето им роднини от прочутия род. Той решава да се заеме с нещо по-специално и с помощта на приятели и скромна заплата е назначен за преподавател по философия и математика в Пиза. Освен знатен произход, дворянските препоръки и заплата от херцогската нищо не е известно за математическите му способности, но поне за философските потвърждение са издадените памфлети по-късно. Галилей става преподавател, без да е известно дали притежава някакъв ценз. Следва прехвърляне в Падуа, съседната Венецианска република, назначен е пак за преподавател, но явно с доста по-големи протекции и финанси. В Пиза успява да влезе в кръговете на доминиканския и йезуитски ордени съдейки по множеството му контакти и така играейки двойна игра проправя пътя си в научната кариера. Тук намирам един факт, който предизвиква директно смущение, в Падуа Галилей оборудва към кабинета по преподаване на математика, леярна, ковачница, дърводелница и прочее работилници. Е това вече е прекалено, ние така и нямаме никакви математически трудове от него, а вече и леярна и ковачница е вече в повече като активност за всеки дворянин, особено от рода на медичите. Като се погледне и какви са "изследователите" на биографията на Галилей се разбира, че нещата са доста гнили, както и всички свързано със сектата на медичите и знахарството наричано медицина. Първият му поклонник е Vincenzo Viviani (April 5, 1622 – September 22, 1703) йезуитски монах, който явно е бил математик, но връзката му с Галилей е да се използва името на дворянина от рода на медичите за собствена кариера. Не е сигурно дали приписваните му открития не са били извършени от други йезуити. Следващият по-известен е Antonio Favaro (Padova, 21 maggio 1847 – Padova, 30 settembre 1922) вече не монах — йезуит, а определено чиновник на новосъздадената италианска държава. Негов помощник в математическите му изследвания е Кантор, който не е никакъв математик.

Ето и изводите, които направих за дейността на Галилей.

Първо не е бил преподавател по математика, а по философия и метафизика. Именно по тези въпроси са и всичките му публикации.

Второто по-интересно, Галилей не е изобретил телескопа. Какво като е първия публикувал откритията по въпроса. Този извод идва от реакцията на Кеплер на обявения вид конструиран от Галилей. Комбинацията от изпъкнала и вдлъбната леща не е най-доброто оптическо решение, то дава силно изкривяване на образа, и цветови смущения. Кеплер веднага след Галилей представя по-подходящата стъклена конструкция от две изпъкнали лещи. Галилей явно е използван от Кеплер евангелиста от Германия, нямащ връзки с йезуитските и дворянски кръгове на юг от Алпите. Кеплер е изпратил стария си телескоп на Галилей, когато е изработил по-добрия модел. Галилей вероятно само го е сглобил и то според описанието, което му дава правото на „изобретател”. Никъде не разбираме как точно е изработил лещите това не е голяма философия, но изисква специализирана пещ и майстор с доста опит. Както частите, така и описания какво да го прави са му били изпратени от Германия, така Кеплер намира по-изискана трибуна за философията си и дори за политиката на реформацията.

И трето не по-маловажно Галилей е бил също йезуитски монах като Вивиани, за това не е имал семейство и не става лекар. Жената и дъщерите му са стояли само в Падуа, където Фаваро ги е измислил в края на 19-ти век, той самия има две дъщери, доста интересно съвпадение.

Италианският йезуит е използвал откритията на Кеплер за кариерата си, но и той е бил използван за промоция на Кеплеровите идеи, за които със сигурност е уведомил всичките си познати придворни около кралския двор на императора за предстоящите "открития" на йезуита Галилей.

Така подобно на измислянето на името Николай Коперник, зад което Кеплер скрива собствените си идеи написани на латински и ползвани за политически цели с католическите философи. Се прибавят и връзките с Галилей, наистина гениален ход. Както е споменато на линка

Ето и игра на крави и бикове с имената на Коперник и Кеплер. Ето кой стои под псевдонима на Коперник, Niclas Kopernik, както е на немски, това е Johannes Kepler. Първоначалните публикации и разпространението на книгата на Коперник е от Кеплер мотивацията е политическа. Кеплер е изявен евангелист — реформатор и му е необходим "католически" авторитет за цитиране, за това той поставя на младежките си разсъждения за хелиоцентричната система католическо и не германско име, както и живот в епохата от преди църковната конфронтацията в Свещената Римска Империя. Така има възможност не само да цитира някакъв „древен” авторите, но и да разпростира идеите си извън страната и верската си общност. Неслучайно през 17-ти век неговите публикации са забранени, католиците не са толкова против астрономията, а тогава стоплят, че под научни и философски въпроси са умело прикрити евангелско - реформаторските догми на отявлен лутерани. Поляците за първи път превеждат неговите книги и то след груба хуманистична редакция едва през средата на 19-ти век, до тогава изданията са изключително от реформаторите.

Интересен и така наречения анонимен предговор на Осиандер, чието авторство е разкрито от Кеплер. Само той е могъл да различи чуждия текст в своите писания. Атеистите надигат неграмотен вой за прикрито отричане на хелиоцентричния модел, но всъщност става на въпрос за закачка с Кеплер. Осиандер е разбрал кой е автора и е поискал от издателя да вмъкне кратък предговор завършващ с фразата „не сме чак толкова глупави”, иронично послание към автора.

На снимката, виждаме как буквите в двете имена на немски език са удивително сходни и явно вероятността това да е случайност е много малка. Цели девет букви съвпадат, като дори първата си е и на мястото, а несъответстващите са съседни в немската азбука. Със сигурност Кеплер и Коперник да не са едно и също лице.

https://docs.google.com/leaf?id=0B8DLMmdMtyutZDEwNzM5NmUtYWZhZC00M2MwLWI3YTktZGM2Yzc3N2ViMTcz&hl=en_GB

science, Kepler, star, history,

Tuesday, July 26, 2011

Йоан 3, без трите си имена, Гай, Димитър и Диотреф

Йоан 3, без трите си имена, Гай, Димитър и Диотреф

В Йоан 3 има само една кратка глава, но цели три имена и вероятно за това тое поставено като трето послание.

Стих 1 ( 3John 1:1 ο πρεσβυτερος γαιω τω αγαπητω ον εγω αγαπω εν αληθεια ) трябва да се преведе буквално; "Презвитера небесен или някакъв възлюбен и от мен възлюбен". Няма дума за име Гай.

Стих 9 ( 3John 1:9 εγραψα τια τη εκκλησια αλλ ο φιλοπρωτευων αυτων διοτρεφης ουκ επιδεχεται ημας ) е буквално; Писах за събранието с обич всикчка(голяма) моя, за завръщането няма да приемете само нас но и да напомня . . . Думата за Диотреф е всъщност споменаване за бъдещо посещение и свързаното с това духовно проявление на вяра.

Стих 12 ( 3John 1:12 δημητριω μεμαρτυρηται υπο . . . ) Деметрио не е Димитър, а е фраза отностно някаква майка ( μητριω ). Метрио е майка, вероятно става на въпрос за някакво задължение за грижа за някакви бедни наричано с тази дума „деметрио”, за което се изразява благодарност.

Цялото това писмо има прекалено частен смисъл, обезсмислящ се извън ситуацията и хората, до които е писано.

new testament,

Дефиниране на понятието за прошка и прощаването на греховете

Дефиниране на понятието за прошка и прощаването на греховете

Направените описания в текста за драматичната жертва на кръста и изкуплението на греховете на повярвалия прави пропуск да изясни какви точно последствия има самото дело на греха върху човекът и света. Греха се разглежда като някаква мръсотия върху човека, която може лесно да се измие, но всъщност неговата разрушителна роля върху самата материя се пропуска. Днес след тези поредици на зверски и безсмисленни убийста, някои съвсем близки, като това в Борисовата градина и тези в Осло сериозно се замислих за изясняване на въпроса за връзката на прошката и изкуплението с промените в материята. Греха не е само някаква духовна нечистота или нечиста сила, която трябва да се бори със духовни сили. Първото проявление на грях бе убиството на Авел, и това доведе отхвърляне на Кайн и жена му като първородни. Явно Ева е трябвало да роди само два пъти за да може Кайн да символизира човекът символ на времето, съпругата му да символизира пространството, а втроия син нефилим Авел да бъде символ на сътворението на материята. Авел дори и убит можеше да се възкреси, но Кайн и Жена му трябваше да намерят някакво ново нясто в света, дори и след изтърпяване на наказанието си, както и на загубените от тях места трябваше да се намерят заместници. Ето защо Авел възкресен получи за символизъм пространството, неговото овакантено място на символ на материята бе взето от четвъртия син на Ева Иесус. Самия Бог взе първата позиция на времето, за Сит бе намерена четвърта позиция на новото създание, а за Кайн и потомците му остана само мястото за гости и специално поканени.

За да фунционира целия този план докато свърши периода на наказанието на Кайн и жена му трябваще да се роди втори син на Адам за Ева трети на име Сит, които да създаде нова раса, която да подготви появата на Иесус в материалния свят. Ситуацията на Кайн и жена му показва, че Евангелската прошката значи промяна на плановете за бъдещето, а не само драма и очистване, както се обяснява навсякъде дори и в текста. Най-добро представяне на ситуацията е в случаят с Йосиф, след като бе хвърлен в яма двамата най-големи Рувим и Симеон бяха носители на вината за случката и те загубиха правото си на първородни. На тяхно място в последствие Яков осинови двамата близнаци на Йосиф, а самия Йосиф бе обявен за символ на "новото създание" равно по права със символа на троицата Авраам, Исаак и Яков. За Рувим и Симеон не само, че нямаше пълна прошка, но те дори бяха понижени в статут да не са синове на Яков, а само на Лия подобно на Кайнови. Единия получи статут на нулев номер, а другия даже на минус първи символизирайки поканения и отхвърления. Ето това е дефиницията за изкупление или прошката в Евангелието. Явно хората, които ще бъдат спасени днес, не само ще са само вярващите и поканени от "Йосиф- новото създание". Спасените ще са хора "втора категория", без права върху материята и подчинени на заместника избран от троицата, както и на Закона символизиран от 10-те официални сина на Яков .

Понятието за прошка днес има само социална функция. В добре фунциониращото общество някои трябва да плащат за греховете си други трябва да търпят и да прощават. Ако наказанието на престъпление е сравнимо с понятието за отмъщение, то е ясно, че ако за всеки грях или дори престъпление се отмъсти, обществото ще изчезне. Така е устроена социална функция, едни биват наказвани, други трябва да прощават. Както се разбира тази прошка не е свързана със Словото, а със социологията. От тук се вади следния извод, хората които ще се спасят, няма значени колко време са живели, 7мин, 7 или 77 години, тези които са за небето или не съгрешават или грехът им е начин да се поставят във втора класа на влака за небето. От тук може да се направи извода, че спасените ще са предимно жени или рано починали деца. Болшинството мъже живеещи в общество подчиняващо се на греха очевидно няма да получат място и във втора класа.

gospel,

Sunday, July 24, 2011

Камъкът на Сион и географски особености на Исая и Еремия

Камъкът на Сион и географски особености на Исая и Еремия

Думата за "Сион" не значи определено място или конкретен хълм, а е относително име за свято място, за извършване на ритуали. Преводът на много места свързва Ерусалим с топографското формирование наричано хълма Сион, този смисъл явно е бил изкривен при съставянето и сега в текста Сион винаги е с топографски смисъл.

Както бях изяснявал СЗ е дело предимно на хора от Иберийския п-в, Книгата Исая е сборник с поучения и заплахи на йезуитски монаси от региона на сегашна Галисия и Португалия. Книгата се е получила най-дълга заради наслагването на текстове от повече хора, като никой от тях не е имал претенции да е юдеин. Това е избягнато и от италианците съставители на текста, но книгата определено има монашески вид. Белезите виждам в следното, Галад планината не се среща нито веднъж в Исая въпреки честите споменавания на съседите на Галад асирийци и прочее. Именно Галаад е дал името Галилея или Галисия, а местните не са разглеждали планината като единно цяло както съседите им от Юдея – Кастилия. Най-силната следа за западния произход на книгата е в думата за Асир, най-често се среща в Исая и то като потенциална военна заплаха, докато в другите пророчески книги е само епизодичен и то ранен военен конфликт. Под Асирийци се е разбирал региона на Астурия, който е бил смесван и със баските и „халдеите” главната заплаха за западните региони.

Вениамин като дума не се среща нито веднъж в Исая, рядко в другите пророци и няколко пъти в Еремия. Това явно позиционира тази книга в източните региони на полуострова, но не в Андалусия, защото тя е "южната" страна, не и на север в Каталуня и Арагон, които на няколко места фигурират като Израел или Самария, не и в крайбрежната провинция Мурсия, която в текста фигурира като Едом. Явно региона Вениамин е сегашната област Валенсия от, където произхожда книгата Еремия и вероятно Плач на Еремия.

На линка е директорията с историческите части на Библията.

https://docs.google.com/?hl=en&tab=wo&authuser=0#folders/folder.0.0B8DLMmdMtyutNzhmZjM5NTAtZGZhZC00YmI1LWFhMjAtMjUyOTNiODhjNDY1

history, old testament,

Friday, July 22, 2011

Абсурдите на Jean Bernard Léon Foucault

Абсурдите на Jean Bernard Léon Foucault

Доказателство за въртене на земята около оста си.

Най-очевидното доказателство за въртене е въртенето на звездите спрямо хоризонта нощем. Всички звезди, освен планетите са неподвижни една спрямо друга, а спрямо хоризонта се движат в напълно затворен леко сплескан кръг. Това наблюдение на отместване спрямо безкрайно голям брой точки на сравнение от всяка една точка на земната повърхност е доказателство за равномерно въртене около някаква ос. Все пак на някои "учени" от 19-ти век такива доказателства не им харесват и за това палячо на име Jean Bernard Léon Foucault (18 September 1819 – 11 February 1868) е направил някакво махало с рекордно голяма тежест, което се отмествало спрямо часовниковата стрелка в следствие въртенето на земята. Това е най-голямата глупост, която някога съм чувал, по тази логика ако сложим махало върху каруца, то тя трябва да тръгне по посока на часовниковата стрелка. Обяснението на това отместване е като на ефекта на подскачане и преместване на някоя пералня с изместен ел-двигател. Точно тази промяна на центъра на тежестта пораждаща вибрации в предмета, който не е закрепен за основа са причината за отместването на махалото на Фуко. Фокус мокус и нищо повече, всички предмети на повърхността на земята стават част от планетата и имат същата скорост на въртене, както и планетата, дори самолетите, които не напускат атмосферата нямат разлика в скоростта при летене в различни посоки, едва спътниците излезли от атмосферата и ускорени от гравитационните сили усещат въртенето на земната ос.

Измерване скорост на светлината Fizeau–Foucault apparatus

Ако предното "доказателство" бе голяма глупост, то този апарат е вече началото на идиотщината. По въпроса съм писал и друг път, но сега само ще спомена, че скорост не се мери, а се изчислява. Мерят се разстоянията и времето за изминаването на това разстояние и тогава се пресмята скорост. Върху движението влияние има и средата, отразяването от огледало наистина забавя :движението" на светлината, това се дължи на взаимодействието с материята. Когато мерим максимална скорост на кола се гледа равен и прав участък, не път с наклон, завой и дупки. Светлината няма скорост, но при взаимодействието и с материя, като отразяване в огледало тя може да забави излъчването, но не и скоростта си. Ако автомобил спира на светофари и пешеходни пътеки не скоростта му е понижена, самото време на движение е намаляло поради странични препятствия.

Какво причинява осевото отместване

Ако се напише в търсачката What caused Earth's axial tilt?, няма да намерим и дума в специализирани статии и сайтове относно важния въпрос за отместването на оста на планетите и последвалата смяната на сезоните. Още на първи позиции ще излязат резултати въобще не свързани с астрономията или ако са по въпроса за намиране на отговор, то са само от любители или дори конспиратисти. Така излиза следващия логичен въпрос.

Защо ли професионалните астрономи бягат от въпроса като дявол от тамян?

И отговора е елементарен, въртенето на планетата около оста е 100% подобно на въртенето на пумпала и ако атеиста може да измисли някакво обяснение за осевото въртене, то за осевото изместване, което се е появило след създаването на планетите не може да се намери никакъв логичен отговор, освен някакво гравитационно влияние върху планетата. Подобно на духване или леко докосване на въртящ се пумпал, който продължава да се върти, но се клати в следствие на външната сила, това е и причината за осевото отместване на планетите. Това е 100% доказателство за някакво голямо разбъркване в слънчевата система довело до този ефект на пумпала при движението на планетите. Катастрофистите наистина са прави поне в едно, в историческото минало поне до 2-3000 години орбитите на планетите и спътниците са били съвсем други.

science,

Sunday, July 17, 2011

Има ли вселената център и граници, начало и край на пространството.

Има ли вселената център и граници, начало и край на пространството.

Преди време бях изказал предположението за същността на звездите като някакво отражение на светлина от слънцето. Тази хипотеза все пак бе съставена само за да се обори измислицата, че звездите са много далечни слънца, дори бях предположил, че близката структура на светлината при слънцето и звездите е доказателство за това предположение. Разбира се вселената не може да е безкрайна, в нашия свят трите основни съставки; време, пространство и материя имат край, както имат и начало при сътворението. Ето защо звездите са някаква оптическа илюзия в самия край на пространството., а не далечни слънца.

Обяснението за звездите е както за; фоновото лъчение, космическата радиация, гама-лъченията, космическите радиовълни. Все явления без обяснение с неизвестен механизъм на пораждане и източник на енергия. Всичките тези явления са ефекти за връзката на края на пространството., което може да се изобрази като решетка на арматура за бетонна конструкция, която служи да държи „материята” бетона. Разликата е в това, че материята може свободно да се премества в тази среда или държаща решетка. Където свършва пространството.. не много далече от слънчевата система се появяват такива енергийни ефекти пораждащи оптични илюзии като звездите и сходните с това явление фоновото лъчение, космическата радиация, гама-лъченията, космическите радиовълни.

science,

Колко старо е евангелието от Юда

Колко старо е евангелието от Юда

Наскоро поради предаване по БТВ известен наш самозван богослов реши да напише следния коментар;

http://mihailnovak.eu/movies/holy-land/305-the-gospel-of-judas.html?utm_source=feedburner&utm_medium=twitter&utm_campaign=Feed%3A+BibliatacomNews+%28Bibliata.com+News%29&utm_content=Twitter

Ако се напише ( The Gospel of Judas ) търсачката ще покаже множество повтарящи се публикации, еднакво безсмислени и объркващи.

В този постинг ще дам само кратки пояснения, умишлено пропуснати от всички "Авторитети".

1. Всички текстове върху материала папирус започват да се появяват през 19-ти век след нахлуването на корсиканеца в Египет.

2. В Египет никога не са имали писменост, нито арабите нито коптите, тя е привнесена от Европа.

3. Сегашната страна Египет няма нищо общо с описания в текста на Библията Египет. Библейският Египет е обхващал редица средиземноморски острови, както и някои крайбрежни региони. Като днешен Тунис, южна Италия, провинция Мурсия в Иберия, Албания и вероятно части от днешна Гърция и Турция.

4. Ириней лионски пише опровержение на йезуитски доктрини, а не цитира неизвестен за нас текст. Френските йезуити от западните региони не са съставяли писания.

5. Ириней лионски е богослов от 12-ти век не от 2-ри.

6. Разпространения текст с надпис "евангелие от юда" е просто някаква глупост от седемдесетте години на миналия век, а не някакъв реално съществуващ древен текст.

gospel,

Символизъм на планетите и нефилимите


https://docs.google.com/document/d/1cch3mMNfugKd2D3R2djOTaek6lgZiWaN0qGLzW8J_WQ/edit

Thursday, July 14, 2011

Разгадаване на гатанката на лъва от Юда и умрелия пророк 1Царе13

Разгадаване на гатанката на лъва от Юда и умрелия пророк 1Царе13

В 1Царе13 е описана една интересна случка, в нея един пророк от Юда (сега това е региона наричан Кастилия) отива във Ветил ( сега връх в западна Португалия ), пророкува срещу Еровоам и жертвеника там, както и срещу всички самарянски градове. Този безименен пророк има забрана да яде хляб и да се връща по същия път, по който е дошъл. Това изглежда да е силно политизирана ситуация подобно на книгата йона, но не е. Всъщност зад политическия сюжет се изобразява психологически елемент относно Божието слово, начините на идване и възприемане. Изброявам непоследователно елементите, с които се характеризират принципите.

1 - Лъвът убиец на пророци е символ на начина, по който трябва да се осъзнава и осмисля Словото на Бога. Мъжкият лъв е индивидуалист, за разлика от женските събиращи се на групи, това е образ на начина на възприемане и осъзнаване на Словото, то става индивидуално от пророка, и тогава той трябва да го "посее" в обществото - женските. Казано по-точно Словото идва в групата, но чрез "пророка" който го е осмислил индивидуално. Словото не е обожествено дело, въпреки че появява в групата.

2 - Магарето е ясно то е символ на работата, лъва не го закача, той "защитава" индивидуалния подход, за това е разкъсал пророка.

3 - Завръщане по-друг път, тъпо суеверия да не се връща човек назад, когато върши нещо важно, да не би да си отнесе извършеното обратно или да стъпче посятото, сеячите не се връщат обратно..

4 - Забрана за ядене на хляб и пиене вода, някаква форма на разграничаване от мястото, където се върши нередното дело.

5 - Пророчество от местния пророк поканил го да яде от неговия хляб и вода. Това проклятие идва да ни посочи отново начина на идване на Словото, то идва в обществото на други хора, но се изпълнява индивидуално. Пророкът от Юда бива убит от лъва от Юда.

В това е смисъла на тази притча.

history,

Sir Henry Rider Haggard - Éomer Éadig

Sir Henry Rider Haggard - Éomer Éadig

По-долу е преписаното от енциклопедията на Арда описание на Eomer конника наследил крал Теоден на трона на Рохан. Този герой е преобраз на приключенско — фантастичния автор Sir Henry Rider Haggard. Приликите са не само в буквите на името Henry Haggard - Éomer Éadig, Еомер е и единствения, на когото е поставено званието Rider. Фамилията Haggard означава буквално 'пазач от вещици' или зъл поглед, героите на писателя се борят с митично зло подобно на значението на името, Еомер също е непримирим враг срещу орките. Званието Marshal в миналото е имало значение на съдебен пристав, Хагард е служил за кратко в съда като същевременно е писал приключенски романи.

Éomer Éadig, Third Marshal of Riddermark, Riders of Eastfold

The son of Éomund of Eastfold and Théodwyn, the sister of King Théoden. While still a young man of just twenty-six, Éomer the King's nephew was made Third Marshal of Riddermark, and took command of the Riders of Eastfold. The days of his youth were harsh ones for Rohan; its people were imperilled by Orcs out of the north, while a certain Gríma son of Gálmód, later found to be a spy of Saruman, gained influence over the King.

On 25 February III 3019, Rohan suffered its greatest blow to date; at a skirmish that would become known as the First Battle of the Fords of Isen, Théoden's son and heir Théodred was slain by Saruman's forces, leaving Éomer - who was not at the battle - as the natural heir to Rohan's throne. It was five days later that the tide began to turn in Rohan's favour, when Éomer came across three strangers travelling through the fields of the Mark. These strangers were Aragorn, Legolas and Gimli, and from Éomer's wise decision to aid these three came Rohan's ultimate victory.

Because of this, some days later, Gandalf came to Edoras and healed the King of his malaise. The Rohirrim went to war, and though they were defeated at the Second Battle of the Fords of Isen, they held their own at the Battle of the Hornburg and, with the aid of the Ents of Fangorn Forest, defeated Saruman's armies. Then Éomer rode with his King to the aid of Minas Tirith, where they fought in the Battle of the Pelennor Fields. There Théoden met his end, and granted Éomer the Kingship, first of the Third Line of the Kings of Rohan.

At the time of the great victories of that year, Éomer was still just twenty-eight years old. He would rule the Rohirrim for another sixty-five years, through which he maintained a great friendship with Gondor. Such was the plenty and peace of his reign that he was given the surname Éadig, 'Blessed'. He was succeeded by his son Elfwine.

Бонус откритие, паяка който искаше да убие фродо на вхда в Мордор е с име Шелоб, което значи; SHELOB - Shakespeare Love Britain

Tolkien,

Sunday, July 10, 2011

Проблема с рязането на главата на Голиат и раздяла с името Авимелех

Проблема с рязането на главата на Голиат и раздяла с името Авимелех

Описанието на убийството на Голиат може да се намери в 1 Самуил 17-та глава.

http://vanyog.com/bible/php/index.php#fnotes

В този текст има някои подробности, които създават проблеми. Преди мислих, че чрез хвърляне на камък в чужда територия Давид получава правото да премине границата, а хулите срещу Бога на Голият разрешават рязането на главата му. Всъщност сега разбирам подробности, които преди са ми убягвали. Никои не е имал правото да убие Голиат, който е нефилим, дори и Бог не е искал смъртта му въпреки че е полуангел и все пак е смъртен. Причината за пропуски в подробностите и детайлите се получават поради погрешната интерпретация, че Ависалом е имал по-малък брат, също нефилим като него и Голиат. Всъщност е бил по-голям и това е бил самия Йонатан, който е син на голямата дъщеря на Саул Мерава. Йонатан е внук на Саул, а не син както пише в текста, заедно с Ависалом са двойката нефилими по подобие на Йосиф и Вениамин.

При граничния поток се срещат именно двамата нефилима Израилевия Йонатан и филистимския Голиат, те не предвиждат да се бият, а да преговарят на ничията земя, която е била коритото на реката, а водния поток е бил самата граница, която потомците на Яков не са имали никакво право да пресичат. Преди това Именно Саул брат му Авенир и Йонатан прогонват филистимците от земята им и забраняват да се преминава. Това явно е била причината за срещата на двамата нефилима на реката. Срещата обаче се проточила и е възникнал някакъв спор, в който Голиат е предявявал някакви претенции, а Йонатан ги е отхвърлял. Чувайки за това продължително дискутиране и стичане на народ, които не са имали за цел да се бият, а са искали да научат какво точно се случва. Иесей праща Давид да разбере до къде е стигнал спора. Пристигайки на мястото Давид не харесва ситуацията, макар всеки да си стои на своя територия, думите на Голиат са обидни и Давид е възмутен от такова държание. Това довежда до намерението да пропъди сквернословеца по-унизителния начин чрез хвърляне на камъни, сякаш е куче или птица, не го е сравнявал с лъв или мечка. Нашите редакции явно поставят тези образи като отношението на иберийските еретици към италианците и французите. Така Давид застава до водната граница, без да я преминава и без да си помисли за това и хвърля общо 5 камъка без прашка, като последния удря Голиат по главата, нанасяйки рана само по самочувствието му. Филистимецът изпада в луда ярост, изважда меча си и се втурва към Давид с намерение за кървава мъст. Стъпването в реката е фатална грешка, нефилима се подхлъзва на изгладените мокри камъни и пада върху собствения си меч, който се забива в гърлото му. Давид само се пресяга да извади оръжието, главата е била отделена, когато филистимците взимат тялото за погребване. От този случай произлиза келтския обичай на нашата планета да се режат главите на враговете нападатели и да се забиват на кол.

Давид, Йонатан и Голиат са родини точно в годината 3000АМ, Голиат се самоубива през 3021АМ.

Old testament,

"Златното сечение", потопа и Рут

"Златното сечение", потопа и Рут

На днешния празничен ден миналата година получих най-великия индивидуален подарък, който е възможно да бъде даден на човек от Господ. Спасението, вярата и благословенията не са индивидуални и лични дарове, както това, което успях да пресметна преди една година, смисъла на числото ПИ е 3141АМ месец 5 и ден 9 е датата на погребването на Давид. Подарък, който може да бъде даден само веднъж и то само на един човек и това бе bogoizbrania.

Тази година няма как да получа толкова ценен и личен дар, няма друго нещо, което да наподобява на числото ПИ. Все пак и днес получих нещо лично и ценно, в което е свързано времето и математиката, единствените сенки на Господ в този свят представящи материята и духовното. За тази година осмислих значението на числото ФИ или "златното сечение", 1,6180 . . . Ако графично се представи времето като линия, годината 1618АМ се пада две години преди окончателното завършване на Вавилонската кула, паметник за смъртта на Авел завършен през 1620АМ. Точно в тази година потомците на Сит дошли да се включат в строежа се завръщат обратно в земята си, оставяйки братовчедите си потомци на Хам и Яфет да довършат почти готовия строеж. По-големия смисъл все пак е, че когато Иесус се качва на планината на преображението, за да си смени мястото с Авел през 4118АМ изваждайки от тази дата 1618 се получава 2500, като това е датата на Изхода и първата среща на Моисей с Господ. В Евангелския текст се споменава за присъствието на Моисей на планината на преображението, която е всъщност същата синайска планина.

За златното сечение за първи път разбираме от публикацията на Елементите на Евклид в Кеймбридж, когато sir Isaac Newton става студент там.

Числото ФИ се свързва и с ПИ чрез възрастта на Давид, който живее цели 141 години и умира на първия нулев ден на петия месец, и понеже осмия ден, когато тялото е трябвало да се извади и изгори е била петдесетница това е станало на следващия ден девети.